Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po - Ne: 8:00 - 23:00hod.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. ZAJÍMAVOSTI

ZAJÍMAVOSTI

NAŠE PRÁCE PRO UNDERWORD 5

 

 V roce 2015 se natáčelo v Praze páté pokračování upíří filmové série UNDERWORLD 5 - BLOOD WARS / krvavé boje. Díky tomu, že filmová produkce pojala tuto část trochu honosněji, zainvestovala více do detailů filmového a dějového prostředí. Měli jsme to štěstí a byli také požádáni o spolupráci a to na zhotovení upířího prstenu dle výtvarného návrhu filmového štábu.

 

NÁVRH PRSTENU BYL OPRAVDU NÁDHERNÝ

 

Návrh byl nádherný ale opravdu složitý, jelikož se nejednalo o obyčejný prsten. Tento prsten byl složen z několika částí, pater, které připomínali jakousi knihu.

 

      

 

Skleněné broušené a prorývané destičky, opravdu tenké, byly zasazeny do stříbrných, zlatem potažených rámečků a to tak, aby se tyto rámečky nemohly při zavření prstenu dotýkat a poničit.

Další podmínkou byla celková průhlednost tohoto prstenu, protože režisérovým záměrem bylo, aby byla skrz něj vidět kapka krve, která měla být ukryta v útrobách onoho prstenu a kterou měla nést a ukrývat ta nejspodnější destička. Režisér měl v úmyslu natočit záběr, zabíraný právě skrz tento prsten tak, aby vynikla ruční práce a nádhera broušeného skla rozzářeného nejen světly filmařů, ale také rudou barvou krve.

 

        

A to byl další oříšek. Vybroušení do malinké a tenké destičky hluboké klínové řezy tak, aby nepraskla a zároveň, aby ty řezy opravdu byly pro kameru dostatečně patrné. Čirost a lesk několika destiček, reflektory, odlesk klínových řezů...a vypořádat se s nápady a myšlenkami, které tam štáb chtěl mít... to bylo trochu problematické, ale nakonec...

Před tím se ale ještě muselo vymyslet, jak dostat do té tenké a probroušené destičky krev. Respektive, jak udělat a vyrýt do toho tenkého skla ještě mističku, nebo něco, kam se ta krev má uložit a co tu krev v tom prstenu udrží. Trochu jsme s výtvarníkem museli vyřešit navrženou a nakreslenou myšlenku na návrhu a možnosti, jaké toto řemeslo a zákonitosti tohoto sklářského oboru nesou. Nakonec nám bylo jasné, že přes režisérovu ideu vlak prostě nejede a museli jsme si poradit.

 

                              

 

Nezbylo nám ale, než na něco přijít. Podařilo se. Odvážně jsme přistoupili na možnost, jak tenkou, již reliéfně broušenou destičku zeslabit, vyrýt do ní šestihranný otvor a zespodu ještě připevnit druhou destičku, ještě tenčí tak, aby nerušila, vešla se spolu do určeného prostoru pro ni určenou v onom patře prstenu a zároveň splnila svůj úkol a to nést upíří krev.

 

 

Spolupráce s velmi šikovnými a zručnými pražskými zlatníky a šperkaři ze zlatnické firmy HANYŠ Praha přinesla své ovoce a společně se nám podařilo vytvořit myslím opravdu nádhernou věc.

 

                 

 

Pokud jste tuto část UNDERWORLD 5 již viděli a nebo se na ni teprve chystáte, přikládáme několik obrázků toho, jak celý tento proces probíhal a hotový komplet vypadal, spolu s kovovým uzavíratelným pláštěm.

 

Chtěli bych touto cestou poděkovat šperkařům z firmy ZLATNICTVÍ HANYŠ Praha za špičkovou spolupráci a pomoc a hlavně filmařům a producentům filmového projektu UNDERWORLD 5 za možnost ukázat, že české řemeslo a sklářská historie stále něco znamenají a že ani jedno neupadlo v zapomnění.

 

 

Nejnovější články
ZAJÍMAVOSTI
02.02.2019
ZAJÍMAVOSTI
BYLI JSME POŽÁDÁNI O SPOLUPRÁCI NA JEDNOM Z DÍLŮ SÉRIE UNDERWORD
Článků na stránku 102030

Novinky z našeho blogu

UŽ JSTE NĚKDY VIDĚLI DRSŇÁKA BULET ?
13.10.2020 RADY A TIPY
UŽ JSTE NĚKDY VIDĚLI DRSŇÁKA BULET ?
Mnoho z našich klientů ano. A věřte, že ten DRSŇÁK v tu chvíli rozhodně nebrečel sám. číst celé
PŘEDSTAVUJEME VÁM HRU NA OPILÉHO JEŽÍŠKA A DALŠÍ DÁRKOVÉ POUKAZY
06.11.2019 NOVOTY
PŘEDSTAVUJEME VÁM HRU NA OPILÉHO JEŽÍŠKA A DALŠÍ DÁRKOVÉ POUKAZY
KONEČNĚ I MY PRO VÁS MÁME DÁRKOVÉ KUPONY A ORIGINÁLNÍ VÁNOČNÍ VARIANTU POUKAZU číst celé
VÍTR VE VLASECH, MOTORKY NA PULLITRECH A SKLENICÍCH.
01.09.2019 RADY A TIPY
VÍTR VE VLASECH, MOTORKY NA PULLITRECH A SKLENICÍCH.
JAK UDĚLAT RADOST MOTORKÁŘI A DOJMOUT DÁRKEM OD NÁS? číst celé
BROUŠENÍ - RYTÍ - GRAVÍROVÁNÍ A NEBO PÍSKOVÁNÍ?
BROUŠENÍ - RYTÍ - GRAVÍROVÁNÍ A NEBO PÍSKOVÁNÍ?
POKUD MÁTE ZÁJEM UDĚLAT SI JASNO ALESPOŇ V NÁZVOSLOVÍ TECHNIK DEKOROVÁNÍ SKLA....? číst celé

 


  

 

                                     DÁRKY12 SLAVÍ JIŽ 35 LET.   A STÁLE  VÁM  POMÁHÁME  S  VAŠIMI  DÁRKY  PRO  VAŠE  BLÍZKÉ                              


  


               

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.
google8ee7c2f5fb36fde3.html